ARAÇ KİRALAMA NOKTANIZ | +90 322 454 5715
English

Adana Havalimanı Araç Kiralama

Adana Havalimanı Araç Kiralama Ofisi İletişim Bilgileri

  • Adres:Adres: Reşatbey Mh. 62017 Sk. Esin Apt. No:12/C 01960 Seyhan/ADANA  
  • Telefon:+90322 454 57 15 
  • Çalışma Saatleri:Pazartesi - Pazar / 07:00 - 24 
  • Yetkili Kişi Adı:CAN GÜNEY 
  • Yetkili Kişi Telefonu:+905310115553 
Adana Şakirpaşa Havalimanı

ADANA HAVALİMANI RENT A CAR

Türkiye’nin en güzel ve köklü kentlerinden biri olan Adana aynı zamanda bölgenin en önemli iş merkezlerinden de biri olması sebebiyle yıl boyunca çok hareketli. Adana’nın gün geçtikçe daha fazla insanı kendine çekiyor oluşu da Adana Havalimanı’nın çok yoğun olduğu anlamına geliyor. Adana’ya yolu düşen ve bu güzel kentte ulaşım kolaylığı yaşamanın yoluysa Adana havalimanı rent a car hizmetinden faydalanarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir araç kiralamaktan geçiyor. Seçiminizi yapıp aracınızı kiraladıktan sonra hemen yola çıkarak Adana’yı keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Adana’da ne yenir?

adana kebabı


Adana denilince akla gelen ilk şey tabi ki kebap ve dolayısıyla Adana’da ne yenir sorusunun ilk cevabı da tabi ki kebap. Adana’da yalnızca Adana kebabı değil aklınıza gelebilecek hemen tüm kebaplar yapılıyor ve tüm bu kebapların hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz kadar lezzetli olduğu bir gerçek. Ayrıca başta pirzola olmak üzere tüm etler ve ciğer de Adana’da mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Adana’da kahvaltı nerede yapılır?

Adana’da kahvaltı alternatifleri çok geniş ve kahvaltıda ne yemek istediğinize bağlı olarak gideceğiniz yerler de değişiyor elbette. Eğer doğal ürünlerin de yer aldığı serpme kahvaltıyı tercih ederseniz Adana’nın en keyifli lokasyonlarından biri olan Seyhan baraj gölü kıyısındaki mekanlar kesinlikle mükemmel bir seçenek. Adana’nın ünlü sıkması ve ciğeri ile kahvaltı yapmak içinse Adana’da bulunan farklı mekanları tercih edebilirsiniz. Bizce ciğeri ve sıkmayı denemeden sakın Adana’dan ayrılmayın.

Adana’da yemek nerede yenir?

Adana’da nerede yemek yenir yerine aslında Adana’da nerede kebap yenir diye sormak lazım zira Adana kebabın başkenti ve kentte inanılmaz sayıda kebapçı var. Neredeyse tüm kebapçıların harika kebap yapıyor oluşu sebebiyle seçim yapmak imkansız. Ancak Eyvan Kebap, Mas Kebap ve Adana Kazancılar Kebapçısı gidebileceğiniz mekanlar arasında sayılabilir.

Adana’da gezilecek yerlerAdana daha çok lezzetli yemekleri ile ön plana çıkıyor ve aslında turistleri de kendine daha çok yemekleri ile çekiyor. Ancak bu tabi ki Adana’da gezilecek hiçbir yer yok anlamına gelmiyor. Adana’da bulunan tarihi bakırcılar çarşısı özellikle geleneksel el sanatlarının yapılışını yakından görmek ve tabi ki alışveriş yapmak için tercih edilebilir. Adana’nın yaz aylarında ne kadar sıcak olduğunu bilmeyen yoktur sanıyoruz, eğer yaz aylarında bu güzel şehre giderseniz sıcaklardan kurtulmak ve harika bir yerde zaman geçirmek için Tekir Yaylası’na gidebilirsiniz.

Adana’nın tarihi yerleri

Binlerce yıllık tarihe sahip olan Adana doğal olarak birçok tarihi mekana da ev sahipliği yapıyor.  Adana ve tarih denilince akla gelen ilk mekansa tabi ki ünlü Ulu Camii. Sonrasında Büyük Saat, Taş Köprü, Yağ Camii ve Ramazanoğlu Konağı Adana’da gezebileceğiniz tarihi mekanlar arasında yer alıyor. Ancak şunu bilmelisiniz ki Adana’da çok daha fazlası sizi bekliyor.

Adana’da gece hayatı

Geldik Adana’nın en heyecanlı kısmına; gece hayatı. Oldukça kalabalık bir şehir olan Adana’da üniversite de bulunması sebebiyle gece hayatı gayet hareketli. İlde çok sayıda farklı zevklere hitap eden gece mekanı var. Öğrencilerin favorisi olan ve uygun fiyatları ile dikkat çeken Beyoğlu, Turgut Özal’da yer alan Black Board Adana’da gece eğlenmek için tercih edebileceğiniz mekanlardan yalnızca ikisi.

Adana araç kiralama

Adana araç kiralama konusunda Dilbaz Rent A Car en güvenilir firma. 0322 454 57 15 numaralı telefonumuzu arayarak bütçenize ve ihtiyacınıza uygun tüm araçları Dilbaz farkı ile hem uygun fiyata hem de pratik şekilde kiralayabilirsiniz.