ARAÇ KİRALAMA NOKTANIZ | +90 322 454 5715
English

Hatay Havalimanı

Hatay Havalimanı Ofisi İletişim Bilgileri

  • Adres:Atatürk Caddesi No:35 Mustafa Kemal Paşa Serinyol /Hatay 
  • Telefon:+90322 454 57 15 
  • Çalışma Saatleri:Pazartesi - Pazar 08-20 
  • Yetkili Kişi Adı:TAYFUN ÇEKİNMEZ  
  • Yetkili Kişi Telefonu:+905313884412 
Hatay Havalimanı

HATAY HAVALİMANI RENT A CAR

Ülkemizin Akdeniz kıyısına kurulu en güzel kentlerinden biri olan Hatay doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kendine has lezzetleri ile de haklı bir üne sahip. Tüm bu özellikleri Hatay’ın yılın on iki ayı boyunca popüler bir gezi ve tatil destinasyonu olmasını sağlıyor. Hatay havalimanı da doğal olarak ülkemizin en yoğun havaalanlarından biri ve bu güzel kente yolculuk edenlerin büyük bir kısmı havayolunu tercih ediyor. Hatay’da gönlünüzce zaman geçirmek, ulaşım kolaylığının yanı sıra hesaplı ulaşımın ayrıcalığını yaşamak için Dilbaz Rent A Car farkı ile kolayca Hatay havalimanı rent a car hizmetinden yararlanarak bir araç kiralayabilir ve Hatay’ın tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Şayet araç kiralama işlemlerinizi tamamladıysanız hep birlikte Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri olan Hatay’da neler yapabileceğinize göz atalım.

Hatay’da ne yenir?

Hatay'da ne yenir

Hatay birçok farklı kültürün bir arada yaşadığı bir coğrafya ve bu çeşitlilik elbette Hatay mutfağında da kendini hissettiriyor. Yemek yemeye meraklı olan herkes için Hatay kelimenin tam manasıyla bir cennet. Hatay’da tadılabilecek sayısız lezzet var ancak tabi ki hepsine yazımızda yer verme şansımız yok, bu nedenle en önemlilerini sizlerle paylaşalım. Hatay’da tatmanız gereken ilk lezzet nohuttan yapılan bir meze olan humus. Ardındansa tabi ki ismi Hatay ile özdeşleşmiş olan künefe geliyor. Ayrıca Hatay’ın dönerinin de efsane olduğunu eklemeden geçmeyelim. Bunlar Hatay’da yiyebileceğiniz lezzetlerden yalnızca bir kaçı, emin olun ki gastronomi konusunda ülkemizin en ilgi çekici kentlerinden biri olan Hatay’da çok daha fazlası sizi bekliyor.

Hatay’da kahvaltı nerede yapılır?

Hatay tahmin edebileceğiniz üzere kahvaltı açısından da bir cennet ve çok sayıda yöresel lezzetten oluşan kahvaltılıkları bulunuyor. Hatay’ın her yerinde kahvaltı yapabileceğiniz onlarca mekân var ancak Savoy otelin açık büfe kahvaltısında Hatay’ın tüm lezzetlerini tatma şansına sahip olabilirsiniz.

Hatay’da yemek nerede yenir?

Her tarafı muhteşem lezzetler sunan onlarca mekân ile dolu olan Hatay’da nerede yemek yenir sorusunu yanıtlamak tahmin edebileceğiniz gibi oldukça zor. Ancak Hatay’da farklı lezzetleri tadabileceğiniz öne çıkan mekânlar arasında Anadolu Restoran, Sultan Sofrası, özellikle sac kavurma tatmak için Avlu Restoran sayılabilir.

Hatay’da gezilecek yerler

hatay tarihi yerleri

Yazımızın başında da altını çizdiğimiz gibi hem doğal hem de tarihi güzellikler açısından son derece zengin. Dolayısıyla Hatay’da gezebileceğiniz çok sayıda destinasyon var. Bunlar arasında Samandağ Mağarası, İskenderun, Harbiye, Belen gibi yerler sayılabilir. Özellikle Samandağ Mağarası’nı mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Hatay’ın tarihi yerleri

Hatay ve tarihi yerler denilince akla gelen ilk yer tabi ki Antakya Müzesi. Özellikle dünyaca ünlü mozaikleri ile tanınan Antakya Müzesi antik çağ sanat eserlerinden oluşan eserleri ile dünyanın sayılı müzelerinden biri ve Hatay’da mutlaka gezilmesi gereken bir yer. 

Hatay gece hayatı

Hatay gece hayatı açısından da son derece zengin alternatifler sunuyor zira il aynı zamanda bölgenin önemli tatil merkezlerinden biri ve bu da eğlence mekânlarının da çok olması anlamına geliyor. Hatay gece hayatı daha çok İskenderun’da yer alan Arsuz’da yoğunlaşıyor. Bölgede her keyfe hitap eden eğlence mekanları bulunuyor. Bunlar arasında Buzz, Kara Kedi, Liwan Bar sayılabilir.

Hatay araç kiralama

Hayat araç kiralama ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı Dilbaz Rent A Car sayesinde kolayca karşılaşayabilirsiniz. Hemen 0322 454 57 15 numaralı telefonumuzu arayarak araçlarımız ve fiyatlarımız hakkında kapsamlı bilgi edinebilir ve uygun fiyat avantajları ile dilediğiniz tüm araçları pratik biçimde kiralayabilirsiniz.