ARAÇ KİRALAMA NOKTANIZ | +90 322 454 5715
English

Kayseri Havalimanı Rent a Car

Kayseri Havalimanı Rent a Car Ofisi İletişim Bilgileri

  • Adres: 
  • Telefon: 
  • Çalışma Saatleri: 
  • Yetkili Kişi Adı: 
  • Yetkili Kişi Telefonu: 
Kayseri Havalimanı

Kayseri Rent A Car

İç Anadolu’nun en kendine has ve güzel kentlerinden biri olan Kayseri tarihi mekânları, muhteşem lezzetleri ve tabi ki ev sahibi yaptığı doğa harikaları ile her zaman ilgi odağı olmayı başarıyor. Aynı zamanda bölgenin en önemli iş merkezlerinden de biri olması Kayseri’nin tüm yıl boyunca çok hareketli olduğu anlamına geliyor. 1998 yılında açılan Kayseri havaalanı ile kentin turistik açıdan ziyaret edilmesi çok daha kolay hale gelmiş durumda. Dilbaz tarafından sunulan Kayseri havalimanı rent a car hizmeti sayesinde bu güzel ilin tadını kiralayacağınız araçlar ile çok daha fazla çıkartma şansına sahipsiniz.

Kayseri’de ne yenilir?

Kayseri’nin o kadar çok ünlü lezzeti var ki Kayseri’de ne yenilir sorusuna kısaca cevap vermek gerçekten çok zor. Kayseri denilince akla gelen ilk lezzetler tabi ki mantı ve pastırma oluyor, ancak İç Anadolu’nun en güzel kentlerinden biri olan Kayseri’de sizi bekleyen lezzetlerin mantı ve pastırma ile sınırlı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kıymalı yağlama, toga çorbası, dana eti ile yapılan kurşun aşı, ayvalı tahinli yaprak sarması ve Kayseri tiridi Kayseri’de mutlaka tadılması gereken yemeklerden sadece bir kaçı. Dedik ya Kayseri’de ne yenilir sorusunu kısaca cevaplamak mümkün değil ve emin olun kentte sizi bunlardan çok daha fazlası bekliyor.

Kayseri’de kahvaltı nerede yapılır?

Kayseri yöresel kahvaltıları ile de haklı bir üne sahip. Kayseri pastırması ile yapılan pastırmalı yumurta Kayseri kahvaltılarının vazgeçilmezi. İlde kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekân var. Gubate Kahvaltı Evi ve Restoran şarküteri ağırlıklı bir kahvaltı yapmak için uygun bir mekân. Hacı Steak House ise sunduğu farklı lezzetler ile iyi bir alternatif. Elbette Kayseri’de bunların dışında da onlarca harika kahvaltı mekânı bulunuyor.

Kayseri’de yemek nerede yenir?

Söz konusu Kayseri gibi mutfağı ile ünlü bir şehir olduğunda yemek yenilebilecek mekânlar listesi de çok uzun oluyor. Kayseri’de yemek nerede yenir diye merak ediyorsanız birkaç öneride bulunalım. Kayseri’den mantı yemeden ayrılmak istemiyorsanız şehrin ünlü restoranı Kaşık-la’yı tercih edebilirsiniz. Cıvıklı pise yemek içinse Develi’de bulunan Lezzet Cıvıklı Pide mükemmel bir alternatif.  Aynı kahvaltıda olduğu gibi yemekte de bunlardan çok daha fazlasını bulacaksınız Kayseri’de.

Kayseri’de gezilecek yerler

Kayseri tarihi ve doğal güzelliklerin harmanlandığı bir kent, dolayısıyla şehirde gezilip görülecek çok fazla yer bulunuyor. İsmi Kayseri ile özdeşleşmiş olan ve aynı zamanda ülkemizin en yüksek dağlarından biri olan Erciyes Dağı ilin kesinlikle görülmesi gereken doğal güzelliklerinden biri. Bu arada eğer kente kış aylarında giderseniz Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak da yapabilirsiniz.  Büyüleyici bir görünüm sergileyen Kapuzbaşı Şelaleleri de kentin görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca Derebağ Şelalesi, Sultan Sazlığı gibi daha birçok muhteşem doğal güzellik Kayseri’de sizi bekliyor.

Kayseri’nin tarihi yerleri

Binlerce yıllık tarihi olan Kayseri tarihi yerler açısından inanılmaz bir zenginlik sunuyor. Kentin tartışmasız olarak en önemli tarihi mekânlarından biri tabi ki Kültepe ören yeri. Kentin tarihine ışık tutan Kültepe aynı zamanda ülkemizin en önemli açık hava müzelerinden de biri. Kayseri Arkeoloji müzesi de es geçmemeniz gereken bir yer.

Kayseri’de gece hayatı

Kayseri gece hayatı daha çok ilin Talas bölgesinde yoğunlaşmış durumda. Burada sabahın ilk saatlerine dek eğlenebileceğiniz birçok mekân bulunuyor. Kentte çok fazla öğrenci olması da gece hayatının çok daha renkli olmasını sağlıyor.

Kayseri araç kiralama

Kayseri araç kiralama konusunda ilk tercihiniz tabi ki Dilbaz Rent A Car olmalı. Firmamızın telefon numaralarını arayarak Kayseri havalimanı rent a car hizmetinden kolayca yararlanabilir ve Anadolu’nun bu kadim kentini tam anlamıyla keşfedebilirsiniz.