ARAÇ KİRALAMA NOKTANIZ | +90 322 454 5715
English

Konya Rent a Car

Konya Rent a Car Ofisi İletişim Bilgileri

  • Adres: 
  • Telefon: 
  • Çalışma Saatleri: 
  • Yetkili Kişi Adı: 
  • Yetkili Kişi Telefonu: 
Konya Havalimani

Konya Rent A Car

Konya ülkemizin en popüler kentlerinden biri, zira ismi tüm dünyada tanınan Mevlana ile özdeşleşmiş bir kent ve sadece bu bile her yıl on binlerce insanı bu güzel İç Anadolu şehrine çekiyor. Konya’nın çekiciliği elbette yalnızca bununla sınırlı değil, ülkemizde inanç turizminin başkenti olarak kabul edilen Konya aynı zamanda Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri ve binlerce yıllık tarihinden kalan sayısız esere de ev sahipliği yapıyor. Bunlara bir de Konya’nın muhteşem lezzetlerden oluşan mutfağı ve bölgenin tarım, sanayi ve ticaret konusunda başı çeken merkezi olması eklenince Konya’nın Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen illerinden biri olmasına şaşırmamak gerekiyor. 2000 yılında sivil uçuşlara açılan Konya Havalimanının ulaşıma sağladığı katkı ile Konya gittikçe daha popüler hale geliyor.

Evliyalar şehri olarak da anılan Konya’ya iş, gezi ya da inanç turizmi için gitmeyi planlıyorsanız yapmanız gereken ilk şey Dilbaz Rent A Car Konya Havalimanı rent a car hizmetinden yaralanarak ihtiyaçlarınıza uygun bir araç kiralamak ve Konya’yı keşfetmek için yola çıkmak.

Konya’da ne yenir?

Konya mutfağı özellikle et severler için kelimenin tam manasıyla bir şölen sunuyor zira il etli yemekleri ile haklı bir üne sahip. Konya’da ne yenir sorusunun ilk cevabı tabi ki etli ekmek. Satır kıyması ile yapılan etli ekmeği tatmadan Konya’dan ayrılmanız büyük bir hata olur, bu arada yanında yayık ayranı içmeyi de sakın unutmayın diyoruz. Yine etli bir yemek olan bamya çorbası da Konya’nın kendine has lezzetlerinden biri. Ayrıca tirit, fırın kebabı ve Mevlana böreği de ilin kesinlikle denenmesi gereken tatları arasında yer alıyor.

Konya’da kahvaltı nerede yapılır?

Konya’da geçireceğiniz günlere mükellef kahvaltılar ile başlamak istiyor ve Konya’da kahvaltı nerede yapılır diye düşünüyorsanız bu konuda size birkaç öneride bulunalım. Konya kahvaltıları ağırlıklı olarak yöresel ürünlerden oluşuyor. Konya Japon Pakı serpme kahvaltı yapmak için gayet güzel bir seçenek. Bu parkta kahvaltı yaptıktan sonra etrafı da gezerek harika zaman geçirebilirsiniz. Yine açık büfe kahvaltı için tercih edebileceğiniz mekânlardan biri de Sille Konak. 

Konya’da nerede yemek yenir?

Konya’da yemek yenilebilecek sayısız mekân var ve aralarından seçim yapmak zor, yine de birkaç öneride bulunmadan geçmeyelim. Tirit yemek için sadece tirit yapan Tiritçi Mithat ilk tercih olmayı hak ediyor. Etli ekmek içinse tercihinizi sadece etli ekmek yapan Bolu Lokantası’ndan yana kullanabilirsiniz.

Konya’da gezilecek yerler

Konya eski çağlardan beri bir yerleşim merkezi dolayısıyla kentte her şeyden önce çok fazla tarihi mekân bulunuyor. Konya gezilecek yerler listesinin ilk sırasınaysa tabi ki Mevlana müzesi kuruluyor. Hz. Mevlana’nın türbesinin de bulunduğu müze Konya’nın en çok turist çelen yeri ve burayı ziyaret etmeden Konya’dan ayrılmak kesinlikle büyük bir hata olur.

Konya’nın tarihi yerleri

Konya’nın tarihi yerleri arasında ilk akla gelenler 1251 yılında yapılan Karatay Medresesi, Aziziye Camii,  Konya Arkeoloji Müzesi, Selçuklulardan kalma Sırçalı Medrese. Ancak emin olun ki Konya’da bundan çok daha fazlası sizi bekliyor.

Konya gece hayatı

Muhafazakâr kimliği ile ön plana çıkan bir şehir olmakla birlikte birden fazla sayıda üniversiteye ev sahipli yapması Konya’nın gece hayatının da hareketli olmasını sağlıyor. İlde özellikle öğrencilerin rağbet ettiği birçok cafe, bar ve birkaç da disco bulunuyor. Zafer Caddesi ve Alaaddin Tepesi bölgelerinde yoğunlaşan bu mekânlarda Konya gece hayatının tadını çıkartabilirsiniz.

Konya araç kiralama

Dilbaz Rent A Car Konya araç kiralama ve Konya havalimanı rent a car hizmetleri ile Konya seyahatiniz boyunca yanınızda. Telefon numaramızı arayarak ihtiyacınıza uygun bir aracı hemen kiralayabilir ve evliyalar şehrini keşfetmek için hemen yola çıkabilirsiniz.