ARAÇ KİRALAMA NOKTANIZ | +90 322 454 5715
English

Nevşehir Havalimanı Rent a Car

Nevşehir Havalimanı Rent a Car Ofisi İletişim Bilgileri

  • Adres: 
  • Telefon: 
  • Çalışma Saatleri: 
  • Yetkili Kişi Adı: 
  • Yetkili Kişi Telefonu: 
Nevşehir Havalimanı

Nevşehir Havalimanı Rent A Car

Nevşehir ülkemizin turizm konusunda en ilgi çeken destinasyonlarından biri. Dünyanın en nadide doğal oluşumlarından olan peri bacaları ile tanınan Nevşehir milattan önce 5000’li yıllara dek uzanan tarihiyle de Türkiye’nin tartışmasız olarak en önemli turistik merkezleri arasında yer alıyor. Kapadokya, Ürgüp gibi ilçeleri, Hacı Bektaş Veli Müzesi gibi gezilecek yerleri, özellikle muhteşem et yemeklerinden oluşan mutfağı ile Nevşehir herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken illerimiz içinde farklı bir öneme sahip.

Nevşehir’e gitmenin zamanının geldiğini düşünüyorsanız yola çıkmadan önce Dilbaz Rent A Car Nevşehir havalimanı rent a car hizmetinden yararlanarak araç kiralamayı unutmayın. Aracınızı kiraladıysanız İç Anadolu’nun büyüleyici ili Nevşehir’i gezmeye başlayabiliriz.

Nevşehir’de ne yenir?

Nevşehir’i tanımaya mutfağı ile başlayalım. Nevşehir hemen tüm İç Anadolu’da olduğu gibi et yemekleri konusunda oldukça iddialı. Yani et sevenlerdenseniz Nevşehir mutfağı sizi mest edecek.  Nevşehir yemeklerinin en ünlülerinden biri testi kebabı. Testi içine koyulup 2 saat pişirilen etlerin tadı kesinlikle damağınızda kalacak. Kömbe de ilin ünlü lezzetlerinden biri, özellikle de tandırda yapılmış kömbeyi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Farklı lezzetler tatmak istiyorsanız kayısı kebabını tavsiye ediyoruz, etle kayısının birlikte pişirilmesi ile yapılan kayısı kebabı da ilin ünlü ve farklı lezzetlerinden biri.

Nevşehir’de kahvaltı nerede yapılır?

Güne iyi bir başlangıç yapmanın yolu tabi ki sıkı bir kahvaltıdan geçer. Nevşehir’in özellikle Kapadokya bölgesi serpme kahvaltı yapabileceğiniz birçok mekâna ev sahipliği yapıyor. Yöresel lezzetlerden oluşan serpme kahvaltılar Nevşehir tatiliniz boyunca güne lezzetli ve keyifli bir başlangıç yapmanızı sağlayacaklar. Kapadokya’daki hemen her mekân aynı kalitede kahvaltı sunuyor, hangi mekâna giderseniz gidin börek ve gözleme istemeyi unutmayın diyoruz. Ayrıca reçellerin tadına da mutlaka bakmalısınız.

Nevşehir’de yemek nerede yenir?

Peki, muhteşem Nevşehir yemeklerini nerede yiyebilirsiniz? Öncelikle testi kebabından başlayalım, yaptığı inanılmaz lezzetli testi kebabının yanı sıra farklı atmosferi ile de ilgi çeken Uranos Sarıkaya Restaurant testi kebabı yemek için doğru bir adres. Sac kavurma içinse Uçhisar’da yer alan Le Mouton Rouge tercih edilebilir.

Nevşehir’de gezilecek yerler

Geldik yazımızın en heyecanlı yerine; Nevşehir’de gezilecek yerler. Binlerce yıllık tarihe sahip bu kadim Anadolu şehrinde öyle çok gezilecek yer var ki hangisini sayacağımıza karar vermek gerçekten çok zor. Ancak Nevşehir’de görülmesi gereken ilk yer tabi ki peri bacaları. Sonrasında Pembe Vadi ve Üzengi Yaylası geliyor. Bu doğal güzelliklere ilk görüşte aşık olacağınız kesin.

Nevşehir’in tarihi yerleri

Nevşehir’de gezip görebileceğiniz çok sayıda tarihi mekan var. Göreme Açık Hava Müzesi, Ürgüp Müzesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kapadokya Sanat Ve Tarih Müzesi, Zelve Açık Hava Müzesi, Nevşehir Müzesi, Uçhisar Kalesi, Karanlık Kilise bunlardan yalnızca bir kaçı. Bu arada Nevşehir gerçek anlamda bir müzeler şehri ve saydığımız tüm müzeler birbirinden etkileyici, yani zamanınızın yettiği kadarıyla tüm müzelere gitmeye çalışın bizce.

Nevşehir gece hayatı

Turistik bir şehir olması Nevşehir’in gece hayatının oldukça hareketli olmasını sağlıyor. İlde sabahın ilk ışıklarına dek eğlenebileceğiniz birçok mekân var. Özellikle yöresel eğlencelerin yaşandığı mekânlar çok popüler. Turistlerin gözdesi olan bu mekânlara giderek yörenin eğlence hayatının tadını çıkartabilirsiniz. Bu arada eğer alkol kullanıyorsanız yörenin şarabının da haklı bir üne sahip olduğunu belirtelim.

Nevşehir araç kiralama

Nevşehir havalimanı rent a car denilince akla gelen ilk firma tabi ki Dilbaz Rent A Car. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Nevşehir’de de araç kiralamak için telefon numaramızı arayabilir ve dilediğiniz aracı kolayca kiralayarak Nevşehir’i tanımaya başlayabilirsiniz.