ARAÇ KİRALAMA NOKTANIZ | +90 322 454 5715
English

Samsun Havalimanı

Samsun Havalimanı Ofisi İletişim Bilgileri

  • Adres: 
  • Telefon: 
  • Çalışma Saatleri: 
  • Yetkili Kişi Adı:KADER DOĞAN  
  • Yetkili Kişi Telefonu:+905333263984 
Samsun Havalimanı

SAMSUN HAVALİMANI RENT A CAR

Karadeniz’in en kalabalık ve popüler kentlerinden biri olan Samsun aynı zamanda bölgenin ticari merkezlerinden biri konumunda ve bu da ilin önemini, cazibesini bir kat daha artırıyor. Bununla da bitmiyor ve binlerce yıllık tarihi geçmişi ve büyüleyici doğası ile Samsun her yıl binlerce insanı kendine çekiyor ve bu insanların Samsun’a seyahat ederken tercih ettikleri ilk yol tabi ki havayolu. Samsun havalimanı rent a car hizmeti sayesinde Samsun’a adım attığınız andan itibaren özel aracınız ile kentte hem pratik şekilde ulaşım sağlama hem de her köşesini gezip görme şansı yakalayabilirsiniz. Peki, araç kiralayınca Samsun’da neler yapabilir ve nereleri görebilirsiniz? İşte bu sorunun tüm yanıtları yazımızda sizi bekliyor.

Samsun’da ne yenir?

Samsun Pidesi

Samsun bir Karadeniz ili olarak tabi ki lezzet konusunda baş döndürücü zenginliğe sahip. Dolayısıyla Samsun’da ne yenir sorusunun bir değil birçok yanıtı var. Samsun denilince akla gelen ilk yiyecek tabi ki pide. Bafra pidesi Samsun’da muhakkak tatmanız gereken lezzetlerden biri. Ayrıca içli mantı, baklalı sarma, kaz pilavı, fasulye turşusu kavurması, mısırlı fasulye çorbası, oymaağaç kebabı ile Terme pidesi de Samsun’da tadabileceğiniz eşsiz lezzetlerden sadece bir kaçı.

Samsun’da kahvaltı nerede yapılır?

Kahvaltı şüphesiz ki günün en önemli öğünü ve Samsun’da kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekan sizi bekliyor. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Keops Kafe, Atakum sahilinde bulunan Her Daim Müdavim özellikle çocuklu aileler için uygun bir mekân oluşu ile tercih edebileceğiniz yerler arasında ilk sıralara kuruluyor.

Samsun’da nerede yemek yenilir?

Bir Karadeniz kenti olarak tabi ki Samsun’da balık yemeden dönmek büyük bir hata olur. Bu nedenle Samsun’un ünlü balık restoranı Fevzi’nin Yeri’ne gidip balık yemenizi tavsiye ediyoruz. Samsun Pidesi içinse Samsun Pidecisi Nuri Usta’yı tercih edebilirsiniz.

Samsun’da gezilecek yerler

samsun-gezilecek-yerler

Samsun gezilecek yerler açısından da son derece zengin bir destinasyon. Dolayısıyla Dilbaz Rent A Car ile kiralayacağınız araç sayesinde Samsun’un tüm gezilecek yerlerini keşfedebilirsiniz. Samsun daha çok tarihi mekânları ile ön plana çıksa da Samsun sahil yolunda bulunan Sevgi Parkı, Hayvanat Bahçesi, Aminos Tepesi, Yakakent, Kuş Cenneti Samsun’da gezip görebileceğiniz doğal güzelliklerden bir kaçı arasında sayılabilir.

Samsun’da tarihi yerler

Samsun yukarıda da altını çizdiğimiz gibi birçok tarihi gezilecek yere sahip ve bunların ilk sırasında tabi ki Samsun Kalesi yer alıyor. Ardından Samsun Büyük Camii, Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Bandırma Vapuru ve Atatürk Anıtı geliyor. Tüm bu tarihi mekânları gezerek sadece Samsun’un değil ülkemizin tarihi ile ilgili önemli bilgiler edinebileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

Samsun’da gece hayatı

Samsun denilince çoğu kişinin aklına hızlı bir gece hayatı gelmez ancak aslında Karadeniz’in bu popüler ile gece hayatı açısından da son derece cazip mekânlara ev sahipliği yapıyor. Samsun’da gece hayatı turistik olarak tanımlanabilecek Atakum bölgesinde yoğunlaşıyor.  Farklı tarzlara hitap eden eğlence mekânları ile Atakum’da Samsun eğlencelerinin tadını çıkartabilirsiniz. Atakum’da yer alan eğlence mekânları arasında Harlequin Night Club, Venn Club, Dino’s Bar sayılabilir. Elbette Altınkum’da bu saydıklarımızdan başka mekanlar da olduğunu ekleyelim.

Samsun araç kiralama

Samsun’da tüm bu sayıklarımızı ve çok daha fazlasını gezip görmek için Dilbaz Rent A Car ile araç kiralamanız yeterli. Hemen 0322 454 57 15 numaralı telefonumuzu arayarak Samsun havalimanı rent a car alternatifleri hakkında kapsamlı bilgi edinebilir ve ihtiyacınız olan tüm araçları dakikalar içinde uygun fiyat avantajı ile kiralayabilirsiniz.