Kiralama Koşulları

1. Kiralama, kiralama yaşı ve ehliyet süresi…

Ekonomik grup araçlar için…23 yaş ve 2 yıl ehliyet süresi ( Hyundai i20, RenaultClio vb.)
Orta grup araçlar için…25 yaş ve 3 yıl ehliyet süresi ( Focus, Fluence, Linea vb. )
Üst grup araçlar için…27 yaş ve 5 yıl ehliyet süresi ( Jetta, Passat, Mondeo vb. )
Lüks grup araçlar için…30 yaş ve 5 yıl ehliyet süresi ( Mercedes Vito, A180 vb )
Yurt içi ve yurt dışından gelen müşterilerimizin (kredi kartı veya depozit) ödemeleri gerekmektedir. Aksi durumlarda araç verilmeyebilir.

2.Fiyata dâhil olan hizmetler

Havalimanı araç teslim
Yol yardım
KDV
Teslim anındaki otopark park ücreti

3.Kasko ve Sigorta kapsamı

Araçlar da zorunlu trafik sigortası mevcuttur.

Araçla 3. Şahıslara verilen maddi zararlar zorunlu trafik sigortası ile belirlenmiş limitler dâhilinde teminat altındadır. Kiracı kaza durumunda veya sonrasında; kiralayan firma sorumluluklarını yerine getirdiği takdirde, oluşabilecek bütün maddi ve manevi tazminatları ödemekle yükümlüdür.Bu süreçle ilgili açılacak olan bütün davalardan sorumlu tutulacaktır.
Araçlarda ‘’MUAFİYET’’ olup;(Kiracının kiraladığı aracın kira süresi içerisinde sürücünün % 100 kusurlu bulunduğu durumlarda (tek taraflı kazalar dâhil ) muafiyet bedellerivardır.Kiracının oluşacak kaza ve hasarların bedellerini araç gruplarına göre belirlenen miktara göre oluşacak hasarı ödeme zorunluluğu vardır.
Kiracının kira süresi boyunca yaptığı ve yapacağı her kaza sonucu oluşacak hasarın muafiyetini ödeme zorunluluğu vardır.

Araçlarımızın muafiyet bedelleri;

Ekonomik sınıf: 400€Orta sınıf: 600€Üst sınıf: 700€Lüks sınıf: 1200€

A. Tam kaza sigortası ve muafiyeti ortadan kaldırma
Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen muafiyet bedelinde kiracının sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, tek taraflı kazalarda muafiyet tutarına kadar olan hasarları örneğin; park yeri, lastik-cam-far hasarları, çizikler, vuruklar,, göçükler ve 3. Şahısların karışmadığı hasarları polis raporu almak şartıyla teminat kapsamına alır.

Tam kaza sigorta bedelleri;

Ekonomik sınıf: 30TL
Orta sınıf: 50TL
Üst sınıf: 70TL
Lüks sınıf: 100TL

B. Hırsızlık sigortası
a. Aracın çalınması ile sigortanın ödemeyi yapması arasında geçen sürede doğan iş kaybı tazminatını teminat altına alır. Günlük hırsızlık sigorta bedeli 50TL/gün dür.
b. Çalınan araçlarda kiracı anahtar ve ruhsatı yetkili firmaya teslim etmekle yükümlüdür.

C. Kaskonun ve Tam kaza sigortasının devre dışı kaldığı durumlar

a. Sözleşmede belirtilen kişilerin dışındakilerin araç kullanımından oluşan hasarlar
b. Alkol veya uyuşturucu etkisi altında araç kullanımı
c. Kaza evraklarının eksik olması
d. Trafik kurallarının ihlali sonucu oluşabilecek olan hasarlar
e. Kira sözleşmesinde belirtilen süre dışında oluşacak hasarlar
f. Aracın iç donanımında oluşan hasarlar
g. Ruhsat ve anahtar kaybı
h. Kaza durumunda kiralama firmasına ve yetkili mercilere bilgi verilmemesi.

4. Politikalarımız

 a. Kilometre sınırı

Araçlarımızda kilometre sınırı bulunmaktadır.

Aylık kiralamalarda 4000 km ile sınırlıdır.

1(bir)günlük kiralamalarda 300 km limit bulunmaktadır.

1(bir) yıllık kiralamalarda ise 40000 km limit bulunmaktadır.

Sözleşmede belirtilen kilometre sınırı aşıldığı takdirde; kiracının her bir km için 1 TL + KDV olarak ödeme yükümlülüğü vardır. Detaylı bilgi için lütfen ofislerimiz ile irtibata geçiniz.  

     b. Kredi kartı veya depozit

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları veya kredi kartına sahip olunmadığı takdirde (sadece yurtdışı müşterilerimiz de geçerli) 150€ veya 1000 TL depozit istenmektedir.

     c. Trafik cezaları

Kiralama süresi boyunca oluşacak olan trafik cezaları kiracıya aittir. Kiralayan, ceza bedelini kendi ödese dahi ceza tutarı kiracıdan ayrıca talep edilecektir. Trafik cezasının ödenmesi ve tahsil edilmesi aşamasında meydana gelen masraflar sebebiyle 25TL/ceza adedi tutarı kadar hizmet bedeli talep edilecektir.

     d. Yakıt

Kiralanan araçlar mümkün olduğu kadar dolu depo yakıt ile teslim edilmektedir. Dolu depo yakıt teslim edilen araçlar dolu depo teslim alınır. Boş depo yakıt teslim edilen araçlar boş depo teslim alınır.

Dolu depo teslim edilen araçlarda eksik getirilen kısım tamamlanarak kiracıdan tahsil edilir ve ilaveten 50TL hizmet bedeli alınır.

     e. HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS, OGS servisi için kullanım ücreti alınır ve ilaveten 10TL/hizmet bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

     f. Tek yön ücreti

Kiracı kiraladığı aracı aldığı istasyonlardan farklı bir istasyona bıraktığı takdirde tek yön ücreti ödemekle yükümlüdür. Tek yön ücreti her bir km (kilometre) için ekonomik araçlarda(3) TL, orta ve üst sınıf araçlarda ise (4) TL ücretlendirilmektedir.

    g. Uzatma

Kiralama süresinin uzatılması talebinde ilk uzatma telefon ile alınır, ücreti mail-order veya hesaba havale ile tahsil edilerek onaylanır, daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın kiralama ofisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

Kiracı izin almadan yaptığı uzatmaları firmanın belirtiği fiyattan günlük (350) TL ödeme yapmakla yükümlüdür.

      h. Erken dönüş

Erken dönüşlerde kira süresinin üç (3) günü erken iade bedeli olarak alınır, kalan tutar iade edilir. Kira süresi üç (3) günden az ise iade yapılmaz

      i. Biniş kartı

Havalimanından yapılacak olan kiralamalarda uçağa biniş kartı sorgulanabilir. Detaylı bilgi için 0(322)4545715 numaralı çağrı merkezini arayınız.

       j. Kiralama süresi

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik gecikme için günlük kiralama bedelinin %20 si , 3. Saatten sonraki gecikmeler için günlük kira bedeli tahsil edilir.

Kiracı aracı kiralayana teslim anında araca ait belgeleri ( ruhsatname ve plakalar ) iade etmediğinde, yenilerinin çıkarılması için yapılan her türlü işlemi karşılamakla yükümlüdür.

5.Kaza halinde

Yetkili firma aranıp kaza hakkında bilgi verilmelidir. Kaza için gerekli evraklar hazırlanıp en az 2 (iki) iş günü içinde yetkili firmaya teslim edilmelidir.

  a. Kaza halinde hazırlanması gereken evraklar

Her iki taraftan hazırlanması gereken; ruhsat fotokopileri, ehliyet fotokopileri, trafik sigorta poliçesi fotokopileri, kaza tutanağı ( her iki tarafın görüşü ve her iki örneğinde ıslak imzalı olması ) araçların kaza pozisyonu değiştirilmeden plakaları ve hasarlı bölümler görünecek şekilde çekilmiş birkaç adet resim ve gerekli durumlarda polis nezaretinde alınmış, alkol ve uyuşturucu raporu almakla yükümlüdür.

6. Rezervasyon ve Kiralama Şartları

Sitemizden yapılmış olan rezervasyonlar ‘araç kiralama şartları, fiyat şartları ve site kullanım şartlarının tarafınızca okunup kabul edilmesi halinde geçerli olacaktır.
Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapılan rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile farklılık gösterebilir.
Kiralama süresi boyunca bir sorunla karşılaşılmaması için olası bir ihtiyaç halinde sizlere verilen irtibat telefonlarından bizlere ulaşabilirsiniz.
 Detaylı bilgi için 0(322)4545715 numaralı çağrı merkezini arayınız.
Rezervasyon ve kiralama aşamasın da belirtilen gün ve saatlerde herhangi bir değişiklik olması halinde kira kontratında belirtilen standart liste fiyatları uygulanır
Kiralama esnasında kira kontratı imzalanır.
Kiracının aracı kiraladığı süre içerisinde aracın koltuklarında  ve iç donanımında meydana gelebilecek yanık ve lekelerden dolayı oluşan masrafı ödemekle yükümlüdür ayrıca araç tekrar kiraya verilemeyecek şekilde ise; kiracı 300,00 tl detaylı temizlik ücreti ödemekle yükümlüdür.
Rezervasyon onayı yapılmış olsa dahi araç teslim aşamasında yetkili firma gerekli gördüğü takdirde araç teslim yapmayabilir.
Kiralama süresi ve sonrasında araçlarda bulunan eşyalar kayıp eşya bölümüne alınmaktadır. Kaybolan veya unutulan eşyalardan firmamız sorumlu tutulamaz.
 
7. Kiralama süresi ve sonrası

Aşağıda belirtilen madde kapsamlarından herhangi biri veya birkaçının meydana gelmesi halinde sigorta ve kasko geçersiz olup meydana gelen maddi kaynaklı harcamalardan müşteri sorumludur.

Aracın kira kontratında yer alan şahıslar dışında kullandırılması
Aracın normal kullanım koşulları harici kullanılması. Örneğin; yüksek devirde, kötü yol şartlarında, yanlış yakıt kullanımında
Aracın trafik kurallarına aykırı kullanılması. Örneğin;trafik işaret ve levhalarına uymama
Araçta taşınan yüklerin hasara veya kazaya sebebiyet vermesi
Aracın dikkatsiz ve tedbirsiz kullanımı örneğin; yağışlı havalar, hız mesafe kontrolü
Herhangi bir durumda verilen irtibat numaralarına bildirilmemesi, kaza yerinin terk edilmesi ( doktor raporu ile belirlenmiş durumlar dışında kalan hallerde )
Onay alınmaksızın kira süresinin uzatılması veya kira süresinin bitmesi durumundaki hallerde
Lastik, cam veya farda oluşan hasarlar muafiyetlidir, bu sigorta ayrıca alınabilir
Gümrük yasaları, T.C.K. ve diğer yasalarca taşınması suç sayılan her türlü eşyanın taşınması ve diğer gayri kanunu işlerde kullanılması
Önceden yazılı izin alınmaksızın T.C. sınırları dışına çıkarılması
Araç teslim durumunda eksik getirilen resmi belgelerin( ruhsatname ve plakalar )  geri çıkarılması için yapılacak harcamalarda
Aracın yasalardan dolayı ( yanlış park ) yetkili makamlarca müsaderesi veya alıkonulması durumunda oluşacak olan tüm masraflardan kiracı sorumlu olacaktır.
Kiracı ile Kiralayan arasındaki anlaşmazlıklar Adana mahkemeleri ve icra dairelerinde Türk Hukukuna göre çözümlenecektir.
Whatsapp Telefon