Sıkça Sorulan Sorular

Araç kiralamak istiyorum, ne yapmalıyım?

Araç rezervasyonunuzu, www.dilbazrentacar.com ana sayfasında rezervasyonunuzla ilgili seçimleri tamamladıktan sonra Visa/Mastercard/Amex kredi kartlarınızı kullanarak veya ön rezervasyon olarak yapabilirsiniz. Ayrıca, 0322 454 57 15 numaralı çağrı merkeimiz yaracılığı ile de rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı dışında ödeme kabul ediyor musunuz?

Hayır, Visa/Mastercard/Amex kredi kartları dışında ödeme kabul edememekteyiz. Hiçbir satış kanalımızdan nakit, debit kart ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır.

Araç kiralayacagım fakat kart limitim yok / limit yetersiz. başka biri adına olan kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Hayır. Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.

Araç rezervasyonumun onaylandıgını nasıl anlayabilirim?

www.dilbazrentacar.com web sitemiz üzerinden araba kiralama işlemi gerçekleştirmiş tüm misafirlerimizin kiralama işlemi sırasında belirttikleri e-posta adresine e-posta ile konfirmasyon bilgisi iletilmektedir. Bu nedenle, misafirlerimizin rezervasyon esnasında tüm bilgilerini eksiksiz ve doğru iletmeleri önemlidir.

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

info@dilbazrentacar.com e-posta adresi üzerinden rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, 0322 454 5715 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın, kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması ya da rezervasyon iptal edilmeksizin aracın teslim alınmaması durumunda kiralama fiyatının iadesinde kesinti yapılmaktadır. Rezervasyon iptal işlemleri kurallarının detayları için Dilbaz rent a car araç kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.

Kiraladıgım aracı teslim almak için ofise geldigimde nelere dikkat etmeliyim?

Misafirlerimiz seçimlerini yapmış oldukları araçları, rezervasyon yaptırırken belirttikleri ofislerden almak için ofisimize geldiklerinde; araç kiralama sözleşmesi imzalayacaklardır. Sözleşmenin geçerli olabilmesi için yanınızda sürücü belgeniz, kimliğiniz ya da geçerli pasaportunuz ve en az provizyon bedeli kadar limiti olan kredi kartınız bulunmalıdır. Ayrıca, ikamet adresiniz ve telefon bilgileriniz sözleşmenize kaydedilecektir. Ofisimizden ayrılmadan önce mutlaka kiralama sözleşmenizin bir nüshasını yetkili arkadaşlarımızdan isteyiniz.

Bana teslim edilen araç ve rezervasyon yaptıgım araç farklı marka. Ne yapabilirim?

Misafirlerimizin belirtmiş olduğu alış gününde, istedikleri araç grubunda müsait araç temin edemediğimiz misafirlerimize bir üst grupta müsait olan veya rezervasyon sınıfında dengi olan araç, yaş ve ehliyet yaşı limitlerinizin araç grubu şartlarına uygun olması halinde, fiyat farkı talep edilmeksizin verilecektir.
 
Günlük kilometre sınırı aştım. Ne yapabilirim?

Günlük kilometre limitini aşan misafirlerimize, günlük kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılabilir. Araçların kat ettiği mesafe miktarı; imalatçı firmalar tarafından araçlara yerleştirilen kilometre saatinin okunması ile belirlenir. Araca konulan kilometre saatinin bozulması halinde, yapılan yolculuğun haritadaki mesafesi üzerinden kilometre ücreti belirlenir.

Araçlarınız trafik sigortası , kasko var mı ?

Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve rent a car kaskosu bulunmaktadır.

Araç kiralarken kredi kartıma konulan bloke ne zaman iade edilir ?

Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.

Kaza yaptım. Ne yapmalıyım?

Kazanın oluş şekline bağlı olarak, misafirlerimizin izlemesi gereken prosedürler değişmektedir. Ancak, her koşulda misafirlerimizin 0322 454 57 15 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.

Kiraladıgım aracı belirttigim saatten daha geç iade edecegim. Ne yapmalıyım?

Aracın teslimatında gecikme yaşayacak misafirlerimizin, aracı kiralarken iade ofisi olarak belirttiği ofisi bilgilendirmesini rica ederiz. Gecikmenin süresine bağlı olarak, misafirlerimize gecikme bedeli yansıtabilir. Gecikme süresinin 2 saati aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme halinde uygulanacak işlemlerin detayı için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.
Whatsapp Telefon